Akcija "Stop razvoju dijabetesa (šećerne bolesti)" 25. maja ispred Spensa
Beograd, 22. Maj 2013. PR Objave: Najava -

Akcija "Stop razvoju dijabetesa (šećerne bolesti)", u okviru koje će biti organizovana provera nivoa šećera u krvi, biće organizovana 25. maja ispred Spensa
Akcija "Stop razvoju dijabetesa (šećerne bolesti)", u okviru koje će biti organizovana provera nivoa šećera u krvi, biće organizovana 25. maja od 11 do 13 sati ispred Spensa. Organizator akcije je Lions klub "Mileva Marić-Ajnštajn" uz podršku kafe restorana Bacano koji će ustupiti prostor u bašti za merenje šećera u krvi.
Prolaznici ispred Spensa dobijaće flajere o značaju prevencije šećerne bolesti i imaće priliku da razgovaraju i dodatno se informišu o ovoj bolesti. Svako ko želi, moći će odmah da proveri svoj nivo šećera u krvi u bašti Bacana.
Lions klub je najveća humanitarna organizacija na svetu. Osnovana je 1917. godine u Sjedinjenim Američkim Državama. Danas ova organizacija ima preko 1,3 miliona članova, u preko 44.000 klubova u 205 zemalja širom sveta. Lions klub "Mileva Marić-Ajnštajn", osnovan je u martu 2011. godine u Novom Sadu, kao isključivo ženski klub. Klub čini 20 humanih žena, koje su vrhunske predstavnice u svojim profesijama, a koje svojim radom i angažovanjem u klubu teže unapređenju lokalne zajednice i društva u celini.
Ovo je druga saradnja Lions kluba "Mileva Marić-Ajnštajn" sa kafe restoranom Bacano, sa ciljem da se postigne još jedno humano delo. Pozivaju se svi koji su zainteresovani i žele dodatno da se informišu o ovoj bolesti, da dođu 25. maja od 11 do 13 sati ispred Spensa. Sve informacije koje dobijete, možete preneti prijateljima i poznanicima kako bi se podigla svest građana o dijabetesu. Tako ćemo pomoći mnogima u prevenciji šećerne bolesti i učiniti jedno humano delo.