Milenko Sebić odličan 20. MK puškom trostav na Velikoj nagradi oslobođenja u Plzenu

Beograd, 08. Maj 2010. PR Objave: Najava -

Milenko SebiÄ odliÄan 20. MK puÅ¡kom trostav na Velikoj nagradi osloboÄenja u Plzenu

Drugog dana 41. "Velike nagrade oslobođenja" u Plzenu u Češkoj, srpski reprezentativac iz beogradskog Policajca Milenko Sebić osvojio je odlično 20. mesto u konkurenciji 121 takmičara MK puškom trostav 3 puta 40 metaka sa 1.163 kruga (ležeći 396, stojeći 382, klečeći 385).

Drugog dana 41. "Velike nagrade oslobođenja" u Plzenu u Češkoj, srpski reprezentativac iz beogradskog Policajca Milenko Sebić osvojio je odlično 20. mesto u konkurenciji 121 takmičara MK puškom trostav 3 puta 40 metaka sa 1.163 kruga (ležeći 396, stojeći 382, klečeći 385). Finale je vredelo 1.166 krugova. Pobedio je Austrijanac Tomas Farnik sa 1.269,1 (1.171) krug, ispred Marsela Burgea (Švajcarska) sa 1.266,6 (1.174 ) kruga i Marija Knoglera (Austrija) sa 1.266,2 (1.168) krugova.

Drugi naš predstavnik na ovom takmičenju Damir Mikec, koji je prvog dana osvojio drugo mesto u gađanju vazdušnim pištoljem, gađaće u subotu 8. maja MK pištoljem na 50 metara.

U gađanju vazdušnom puškom za žene, gde Srbija nije imala predstavnice, pobedila je Nemica Beate Gaus, koja je u osnovnom delu imala rezultat od 400 krugova, što je ravno apsolutnom svetskom rekordu! Sa finalom imala je 502,4 kruga, druga je bila Danijela Peskova (Slovačka) sa 501,4 (399), do je treće bila Adi Kohen iz Izraela sa 499,3 (398) krugova. Finale je vredelo 397 krugova.

Prvog dana Milenko Sebić je MK puškom 60 metaka ležeći  zauzeo 39. mesto sa 593 kruga. Pobedio je David Migala (Poljska) sa 701,5 (597), ispred Vaclava Bečvara (Češka) sa 701 (598) i Marija Knoglera (Austrija) sa 700,5 (698) krugova. Finale je vredelo 597 krugova!

Vazdušnim pištoljem za žene (Srbija nije imala predstavnice) pobedila je Lenka Maruskova (Češka), koja je u osnovnom delu imala sjajnih 390 krugova i sa finalom 491,1 krug! Dve takmičarke iz Španije osvojile su drugo i treće mesto: Sonja Franket 483,5 (386) i Marija Pilar Fernandez sa 483,3 (383) kruga. Finale je vredelo 382 kruga.