Program Međunarodnog festivala animiranog filma za Banjaluku 2009
Srbija, 22. Oktobar 2009. PR Objave: Obaveštenje -
Međunarodni festival animiranog filma "Banjaluka 2009." održaće se od 22. do 27. oktobra. Festival će otvoriti retrospektiva filmova jednog od najpoznatijih ruskih animatora današnjice Mihaila Aldašina, koji će ujedno biti i jedan od pet članova žirija. Osim njega, u žiriju će biti Viola Sova, prošlogodišnja dobitnica glavne nagrade, Stojan Dukov, bugarski animator, Nedžad Begović, filmski radnik iz BiH, kao i Aleksa Gajić, mladi animator i režiser iz Srbije.
Četvrtak, 22. oktobar 2009.
Velika dvorana multipleksa Palas
21.00h – SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA, Retrospektiva filmova Mihaila Aldasina
Petak, 23. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: Dečji filmovi Zagreb filma 1
17.00h – Ruska animacija: Imena
19.00h – 10 najznačajnijih animiranih filmova po izboru Ranka Munitića
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 1
23.00h – Ponoćni program: Animirani film Trećeg Rajha 1
Dom omladine
13.00h – Promocija knjiga Ranka Munitića
Subota, 24. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: PANORAMA -dečji animirani filmovi
15.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 1 (repriza)
17.00h – Najbolji francuski diplomski animirani filmovi – 2008
19.00h – Animirani film Trećeg Rajha 2
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 2
23.00h – Ponoćni program: Tajna prvih animiranih filmova: Kvirino Kristijani – dugometražni dokumentarni film
Nedelja, 25. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: Ruska animacija – dečji animirani filmovi
13.00h – PANORAMA
15.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 2 (repriza)
17.00h – Program studija PILOT – "Gora samocvetov"
19.00h – Autorska retrospektiva: Stojan Dukov
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 3
23.00h – Ponoćni program: "Valcer s Beširom" – dugometražni film
Ponedeljak, 26. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – Dečji program: Dečji filmovi Zagreb filma 2
15.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 3 (repriza)
17.00h – Savremena francuska animacija
19.00h – Ruska animacija: Devedesete
21.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 4
23.00h – Ponoćni program: "Meri i Max" – dugometražni film
Dom omladine
13.00 – Promocija: Radovan 4 – animirani serijal
Utorak, 27. oktobar 2009.
Mala dvorana multipleksa Palas
11.00h – TAKMIČARSKI PROGRAM 4 (repriza)
13.00h – Valcer sa Beširom – dugometražni film (repriza)
15.00h – NAFF 2009
17.00h – Autorska retrospektiva: Aleksandar Tatarski
19.00h – Program ASIFA – Kineska animacija
23.00 – Ponoćni program: "Tehnotise – Edit i ja" – dugometražni film
Velika dvorana multipleksa Palas
21.00 – Dodela festivalskih nagrada i projekcija nagrađenih filmova
ZATVARANJE FESTIVALA