Jasna Šekarić šesta, Pletikosić deseti, Mikec 11. u Fort Beningu na Svetskom kupu

Beograd, 31. Maj 2010. PR Objave: Najava -

Jasna Å ekariÄ Å¡esta, PletikosiÄ deseti, Mikec 11. u Fort Beningu na Svetskom kupu

Jasna Šekarić je zauzela šesto mesto u finalu MK pištoljem 30 plus 30 metaka sa 788,1 (584) na Svetskom kupu u američkoj vojnoj bazi Fort Beningu u Džordžiji. I pre plej ofa je bila šesta, imala je šesti rezultat u finalu 204,1 i završila na šestom mestu.

Jasna Šekarić je zauzela šesto mesto u finalu MK pištoljem 30 plus 30 metaka sa 788,1 (584) na Svetskom kupu u američkoj vojnoj bazi Fort Beningu u Džordžiji. I pre plej ofa je bila šesta, imala je šesti rezultat u finalu 204,1 i završila  na šestom mestu.

Zorana Arunović je 10. sa 518 krugom i za dva kruga joj je izmaklo finale, dok je Bobana Veličković završila na 41. mestu sa 558 krugova. Pobedila je dvostruka olimpijska šampionka Bugarka Marija Grozdeva posle sjajnog plej ofa od 207 krugova sa 792 (587) krugova. Srebro je pripalo Kiri Klimovoj iz Rusije sa 789,7 (584) kruga a treće Mungzul Cogbadrah (Mongolija) sa 789,2 (583) kruga.

Stevan Pletikosić je ostao bez finala MK puškom 60 metaka ležeći na Svetskom kupu posle raspucavanja. Za četiri  mesta u finalu konkurisala su devetorica strelaca sa po 597 krugova. Jedan od onih koji su se našli u finalu, Amerikanac Aptagrf se na kraju domogao srebra!

Pletikosić je imao šesti rezultat raspucavanja sa dodatnih pet metaka od 51,3 kruga i završio na desetom mestu. Na 18. mesto plasirao se Nemanja Mirosavljev sa 595 krugova, a na 49. Dragan Marković sa 590 krugova.

U veoma jakom finalu (jedan učesnik sa 599, trojica sa 598 i četvorica sa 597 krugova) slavio je Italijan Nikolo Kamprijani sa 702,8 (599) krugova, ispred Amerikanca Erika Aptagrafa sa 702,8 (597 – finale 105,8) i drugog Amerikanca Metju Emonsa sa 702,1 (598) krugova.

Damir Mikec je ostao bez finala MK pištoljem na 50 metara, ali je zauzeo visoko 11. mesto sa 553 kruga, dok je finale vredelo 557 krugova. Drugi srpski reprezentativac Dimitrije Grgić, plasirao se takođe visoko na 14. poziciju sa 550 krugova  u konkurenciji 43 takmičara! Objica su imali po jedan slab rezultat po 88 krugova u seriji, Grgić u trećoj, Mikec u četvrtoj.

Finale je bilo veoma uzbudljivo. Vodeći posle osnovnog dela Kinez Tijan Zang sa 566 krgova, imao je katastrofalno finale (89,4) i pao je na šesto mesto, a drugoplasirani Rus Gončarov, koji je u osnovnom delu imao 564 kruga, takođe zbog lošeg plej ofa (93) morao je da se zadovolji četvrtim mestom. Pobedio je Rus Leonid Ekimov sa 660 (563) kruga, ispred Amerikanca Darila Zarenskog sa 658,8 (563) i Kineza Jing Vua sa 657,4 (559) krugova, koji je sa šestog mesta, uz finalnu seriju od 98,4 kruga došao do postolja!

Srpski strelci su na ovom Svetskom kupu osvojili dve medalje, Damir Mikec zlato vazdušnim pištoljem i Andrea Arsović bronzu vazdušnom puškom.